Trwa ładowanie...
Przejdź na
Catrin
|
aktualizacja

Jakie wykształcenie ma Magdalena Biejat? Kandydatka na prezydenta Warszawy atakuje Rafała Trzaskowskiego

108
Podziel się:

Magdalena Biejat jest wege-feministką, całkiem nieźle zarabia i zarzuca Rafałowi Trzaskowskiemu, że "lansuje się na Marszach Równości". Jakie wykształcenie ma kandydatka Lewicy na prezydenta Warszawy?

Jakie wykształcenie ma Magdalena Biejat? Kandydatka na prezydenta Warszawy atakuje Rafała Trzaskowskiego
Co wiemy o Magdalenie Biejat? (Instagram, YouTube)

Magdalena Biejat walczy o fotel prezydenta Warszawy. Jej przeciwnikami są: obecny włodarz miasta Rafał Trzaskowski (PO), były wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński (kandydat popierany przez PiS), poseł Konfederacji Przemysław Wipler, były poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke oraz lider partii Ruch Naprawy Polski Romuald Starosielec.

W trakcie środowej debaty kandydatów na prezydenta Warszawy w TVP Info, Magdalena Biejat, wicemarszałkini Senatu z Lewicy, otwarcie skrytykowała Rafała Trzaskowskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prosto do kamery. Kandydaci złożyli deklaracje w debacie na żywo

Biejat zarzuciła Trzaskowskiemu, że "lansował się na Marszu Równości"

Prawda jest taka, że kiedy byłam na protestach kobiet, a byłam na wszystkich protestach w Warszawie, nie spotykałam tam zbyt często pana prezydenta. Kiedy atakowano nas gazem, kiedy razem z kobietami stawałam przeciwko PiS-owskiej policji, nie mieliśmy wsparcia. Osoby LGBT narzekają, że z deklaracji, którą pan prezydent podpisał na początku kadencji, nie zostało zbyt wiele poza lansowaniem się na Marszu Równości - stwierdziła wicemarszałkini Senatu.

Deklaracja, o której wspomniała Biejat, to podpisana przez Rafała Trzaskowskiego w lutym 2019 r. "Deklaracja LGBT+", która zakładała m.in. wdrożenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej zgodnej ze standardami WHO, stworzenie centrum kulturowo-społecznościowego dla osób LGBT+.

Czy Biejat będzie prezydentem Warszawy?

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie TVP3 Warszawa przez IRCenter, gdyby wybory samorządowe odbyły się w najbliższą niedzielę, Magdalena Biejat uzyskałaby poparcie 12 procent głosujących. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowałoby 48 procent wyborców.

Wykształcenie i kariera Magdaleny Biejat

Magdalena Biejat ma 41 lat. Z wykształcenia jest socjolożką. Studia ukończyła na Uniwersytecie w Grenadzie. W 2007 r. zrobiła podyplomówkę z zarządzania organizacjami pozarządowymi, zorganizowane przez Collegium Civitas w Warszawie i Instytut Studiów Politycznych PAN. Przez jakiś czas polityczka uczyła się też na Uniwersytecie Complutense w Madrycie.

Przez wiele lat kandydatka Lewicy zajmowała się tłumaczeniem literatury hiszpańskojęzycznej. Jak czytamy na stronie Senatu, w latach 2012–2019 pracowała w Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia" na stanowisku kierowniczki ds. badań i doradztwa. Poza tym współpracowała z wieloma organizacjami pozarządowymi, np. Fundacją im. Stefana Batorego oraz Helsińską Fundacją Praw Człowieka. Prywatnie, jako wolontariuszka, była zaangażowana w pomoc osobom w kryzysie bezdomności.Do polityki wstąpiła w 2015 roku. Już 4 lata później zdobyła mandat poselski z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Od 2022 r. jest współprzewodniczącą Lewicy Razem. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych wystartowała do Senatu i zdobyła mandat. Obecnie pełni funkcję wicemarszałkini tej izby. Zasiada w Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.

Magdalena Biejat i życie prywatne. Co o niej wiadomo?

Magdalena Biejat mieszka na warszawskiej Pradze. Ma męża i dwoje dzieci: starszego syna i córkę. Polityczka nie pokazuje rodziny w mediach społecznościowych. Aktywnie prowadzi konto na Instagramie, gdzie obserwuje ją 33,5 tysiąca internautów. obserwujących użytkowników. Biejat deklaruje się jako feministka, aktywistka społeczna oraz działaczka na rzecz środowiska. Jest wegetarianką i miłośniczką biegania.

Oświadczenia majątkowe Magdaleny Biejat

Jak wynika z jej oświadczenia majątkowego, Biejat ma nieco ponad 6 tys. zł oszczędności, mieszkanie o powierzchni 90 m2 warte milion złotych (współwłasność) i samochód Toyota Auris z 2017 r. W 2023 roku zarobiła nieco ponad 124 tys. zł z tytułu uposażenia poselskiego i otrzymała niecałe 38 tys. zł diety parlamentarnej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(108)
ekonomizer
2 miesiące temu
Wykształcenie nie czyni mądrym. Ona kieruje się ideologią a nie przesłankami racjonalnej ekonomii a to, czyni ją niezdolną do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji, jak Prezydent Warszawy. Poza tym, kompletny brak doświadczenia w zarządzaniu, tak ogromnym organizmem gospodarczym, jak ponad milionowe miasto.
Optymista
2 miesiące temu
Biedna Warszawa.
Hak
2 miesiące temu
To jasne że Tłumaczka literatury ma predyspozycje i olbrzymie doświadczenie jak zarządzać 2 milionową agromelacją ZRESZTĄ POZOSTALI TEŻ
haah
2 miesiące temu
Julka z erasmusa. Wykształcenie nie zawsze jest powiązane z inteligencją. Niestety.
Hejtam
2 miesiące temu
czy ta lewicowa kobieta mieszka w bloku z wielkiej płyty w 2 pokojach z 4 dzieci? Ale chce aby inni tak mieszkali
Najnowsze komentarze (108)
dfghdfg
2 miesiące temu
niech pali wrotki. nie przedstawiam żadnej wartości dla miasta. absolutnie żadnej. dla społeczeństwa zresztą również. socjolożka.....
foggy eyes
2 miesiące temu
dajcie spokoj, przeciez ona ma mgle w tych okularach
ewa
2 miesiące temu
co ma wykształcenia do fuchy prezydenta czegokolwiek? znam jednego,który był prezydentem a nie nadawał się do niczego chyba tylko do donoszenia jako tw. Te córy rewolucji te lewicowe ministry, przerażają mnie wszystkowiedzą . one mają totalny monopol na rację a to prawie zawsze prowadzi do dyktatury.
Janek
2 miesiące temu
Nawet do kuchni się nie nadaje
Gosc
2 miesiące temu
Warszawa potrzebuje silnego Prezydenta jak Przemyslaw Wipler jest bardzo rozsadny .
wyborca
2 miesiące temu
Mojego głosu już ta pani nie dostanie, oszukali wyborców nie przystępując do koalicji rządzącej
iza
2 miesiące temu
może byłaby jednak lepsza od Trzaskowskiego?
Kamil
2 miesiące temu
Dobrowolski: "Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję". Niestety w przypadku lewicy to zdanie odnosi się już do absolwentów podstawówki.
Polskanr1
2 miesiące temu
Od dłuższego czasu kiedy obserwuję wybory i wygrywają lewacy socjaliści globalisci to czuję się jagbym dostał kijem w głowę. Sam fakt że jest np 100 osób które popierają ich jest wstrząsem dla mnie !!! Przecież oni mówią np zabierzemy ci gotówkę! Albo zabierzemy ci samochód albo dom czy mieszkanie bo nie dasz rady go zrobić zero emisyjny Oni mówią co na talerzu ma być! A LUDZIE IDĄ GŁOSOWAĆ NA NICH??????????
Polskanr1
2 miesiące temu
Poparcie takich ludzi którzy są za regulacją wszystkiego w życiu ludzi Którzy są nawiedzeni pod kątem seksu Którzy twierdzą że jest więcej płci niż dwie....Oznacza że wyborcy mają ciągle gorączkę i majaczą.
Jerzy
2 miesiące temu
Wege-feminizm zniweczył wykształcenie.
nabieranie
2 miesiące temu
w studiowanie
Emerytka
2 miesiące temu
A ja widzę że te wszystkie lale z lewicy usilnie, wręcz wulgarnie się lansują i udają modelki a tak merytorycznie nie mają zbyt dużo do powiedzenia, tylko lans.
Feministka mi...
2 miesiące temu
To będzie z niej prezydencina, prezydenturka, prezencinka, czy jak
...
Następna strona