Trwa ładowanie...
Przejdź na
Tiga
Tiga
|

Wykształcenie Igi Świątek. Jak wyglądała edukacja najlepszej tenisistki świata?

2
Podziel się:

Iga Świątek, jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiego tenisa, nie tylko imponuje na korcie, ale również jest wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o edukację. Jak wyglądała droga szkolna mistrzyni Roland Garros?

Wykształcenie Igi Świątek. Jak wyglądała edukacja najlepszej tenisistki świata?
Iga Świątek (East News)

Iga Świątek, urodzona 31 maja 2001 roku w Warszawie, pochodzi ze sportowej rodziny. Jej ojciec, Tomasz Świątek, był wioślarzem i reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 roku. Świątek zaczęła swoją przygodę z tenisem w wieku pięciu lat, gdyż jej tata zawsze pragnął, aby córka uprawiała tę dyscyplinę. Nie tylko siła talentu, ale także wychowawczy wpływ rodziny pomógł jej wypracować niezwykłe umiejętności.

Od najmłodszych lat Iga uczęszczała do warszawskich klubów tenisowych, takich jak Warszawianka, Mera oraz Legia. Chociaż jej harmonogram treningów był intensywny, nie zaniedbywała edukacji. Nigdy nie miała indywidualnego toku nauki, mimo że trenowała na najwyższym poziomie. W rozmowie dla „Super Expressu” przyznała: „Rodzice mnie wychowali w przekonaniu, że nauka jest najważniejsza. Gdybym źle się uczyła, to pewnie nie grałabym w tenisa. Edukacja jest dla mnie podstawą. Zresztą ja bardzo lubię się uczyć”.

Wynik maturalny Igi Świątek

Chociaż jej priorytetem zawsze był sport, Świątek zarządzała równocześnie obowiązkami szkolnymi oraz zawodowymi treningami. W 2020 roku, będąc już uznaną sportsmenką, przystąpiła do matury. Osiągnęła imponujące wyniki, co było dowodem na jej determinację i zdolności organizacyjne. Z języka polskiego uzyskała 83 procent, a z matematyki i języka angielskiego na poziomie podstawowym zdobyła maksymalne możliwe oceny – 100 procent.

Podczas matury rozszerzonej z języka angielskiego Iga osiągnęła 96 procent, a z matematyki 66 procent, co według niej pozostawiło mały niedosyt. Po zakończeniu edukacji średniej zdecydowała się na pełne zaangażowanie w tenis, ale nie wyklucza kontynuacji nauki w przyszłości.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(2)
Mus
3 tyg. temu
No i super :) wysportowana, miła i mądra.
Lily
3 tyg. temu
Córka koleżanki twojej mamy XD
Najnowsze komentarze (2)
Lily
3 tyg. temu
Córka koleżanki twojej mamy XD
Mus
3 tyg. temu
No i super :) wysportowana, miła i mądra.