Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
Dymek
|
aktualizacja

Wojciech Szczęsny nie skończy kariery w kadrze pod JEDNYM warunkiem. Mówi wprost, co musi się wydarzyć

0
Podziel się:

Wojciech Szczęsny wystąpił w programie Foot Truck. W trakcie wywiadu 34-letni bramkarz potwierdził, że zamierza zakończyć karierę reprezentacyjną po zakończeniu turnieju. Zdradził jednak, co może wpłynąć na jego ostateczną decyzję...

Wojciech Szczęsny nie skończy kariery w kadrze pod JEDNYM warunkiem. Mówi wprost, co musi się wydarzyć
Wojciech Szczęsny (Getty Images)

Euro 2024 trwa. Dla kilku zawodników polskiej kadry, w tym także dla Wojciecha Szczęsnego, jest to ostatni turniej w reprezentacyjnej karierze.

Pod koniec 2022 roku Szczęsny jasno określił swoje plany, informując, że nie zobaczymy go już na mistrzostwach świata w 2026 roku. Dwa miesiące temu potwierdził swoją decyzję i zaznaczył, że Euro 2024 będzie ostatnim turniejem, w którym zagra dla kadry narodowej.

Podczas przygotowań do meczów na mistrzostwach Europy, bramkarz Juventusu znalazł czas, aby wystąpić na kanale Foot Truck. Tematem rozmowy była m.in. jego dalsza przyszłość w reprezentacji Polski.

"W wieku 36-37 lat będę odkrywał się już w nowej roli. Prędzej będę bronił magistra niż będę bramkarzem" - wyznał.

Dodał, że nie zagra na mundialu w 2026 roku. Jednakże pojawiła się pewna możliwość, choć mało prawdopodobna, która mogłaby opóźnić jego decyzję o zakończeniu kariery. Stwierdził, że jedyną rzeczą, która mogłaby go przekonać do zmiany zdania, byłaby wygrana Polski na Euro 2024...

"Wątpię, by była jakaś osoba na świecie, która mogłaby mnie przekonać do zmiany decyzji. Może jak wygramy EURO 2024...".

Wojtek wyznał również, że łatwiej jest mu podjąć decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery, wiedząc, jak wielu utalentowanych bramkarzy ma do dyspozycji polska kadra.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(0)