aktualizacja

Skandaliczny gest piłkarza Anglii po strzelonej bramce. Zobaczył to cały świat

0
Podziel się:

Jude Bellingham wykonał po meczu ze Słowacją gest, który wielu odebrało jako okazanie braku szacunku rywalowi. Piłkarz już zaczął się tłumaczyć.

Harry Kane, Jude Bellingham (Licencjodawca, Carl Recine)

Podczas 1/8 finału Euro 2024, rozgrywanego w niedzielę 30 czerwca, kibice mieli okazję obserwować niemalże sensacyjny obrót wydarzeń. W 25. minucie meczu między Słowacją a Anglią, Ivan Schranz wyprowadził swojego zespołu na prowadzenie. Sytuacja ta utrzymywała się aż do momentu, gdy w 95. minucie spotkania Jude Bellingham zdołał wyrównać wynik, oddając imponujący strzał przewrotką.

Skandaliczne zachowanie piłkarza Anglii po meczu

Po zdobyciu gola w oczach 21-letniego piłkarza Realu Madryt pojawiły się łzy wzruszenia. Bellingham celebrował swoje osiągnięcie z Harrym Kane'em, a następnie zwrócił się w kierunku ławki rezerwowych i wykonał gest chwytania się za krocze. Ostatecznie, drużyna Anglii awansowała do 1/4 finału po dogrywce, dzięki decydującej bramce zdobytej przez Kane'a. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Anglików.

Gest Jude'a Bellinghama nie przeszedł bez echa i wywołał szeroką dyskusję po zakończeniu meczu. Wiele osób, w tym wzburzeni kibice, zarzucało młodemu piłkarzowi brak szacunku wobec przeciwników. Aby załagodzić sytuację, Bellingham zdecydował się opublikować w serwisie X nagranie przedstawiające jego celebrację. W swoim wpisie wyjaśnił, że gest nie był skierowany do Słowaków, lecz stanowił formę żartu wobec kilku bliskich przyjaciół obecnych na meczu. Podkreślił również, że darzy słowacką drużynę pełnym szacunkiem za ich grę tego wieczoru.

To nie był pierwszy raz, gdy młody Anglik wykonał taki gest. Podobna sytuacja miała miejsce podczas kwietniowego meczu Realu Madryt z Barceloną, w którym to 'Królewscy' zwyciężyli 3:2, a Bellingham zdobył decydującą bramkę w końcowych minutach spotkania.

W ćwierćfinale Euro 2024 reprezentacja Anglii zmierzy się ze Szwajcarią, która w poprzednim etapie turnieju pokonała Włochów 2:0. Spotkanie odbędzie się w sobotę 6 lipca na stadionie w Duesseldorfie, a jego początek zaplanowano na godzinę 18:00. Zachwyt po ostatnich emocjonujących wydarzeniach sprawia, że nadchodzący mecz jest wyczekiwany z niemałą niecierpliwością.