Trwa ładowanie...
Przejdź na
Michu
|

Monika Obara była gwiazdą "M jak miłość". Jej karierę przerwał wypadek pod wpływem alkoholu

0
Podziel się:

Monika Obara zyskała prawdziwą sławę, wcielając się w postać "Elki" w serialu "M jak miłość". Wszystko jednak zmienił wypadek samochodowy, który spowodowała, będąc pod wpływem alkoholu. Dziś kończy 44 lata.

Monika Obara była gwiazdą "M jak miłość". Jej karierę przerwał wypadek pod wpływem alkoholu
Monika Obara (AKPA)

Przed laty Monika Obara cieszyła się prawdziwym uznaniem widzów. O ile role w "Samym życiu" i "Sprawie na dziś" sprawiły, że stała się rozpoznawalna, to jednak prawdziwą sławę przyniósł jej serial "M jak miłość", gdzie wcielała się w rolę sympatycznej Elki, ukochanej bohatera granego przez Stefana Möllera. Niestety aktorka musiała pożegnać się z hitowym serialem, a wszystko w cieniu skandalu.

Monika Obara robiła prawdziwą furorę w telewizji, jeden wypadek wszystko zmienił

Monika Obara stawiała pierwsze kroki w poważnym aktorstwie już w liceum, kiedy to występowała w Teatrze Panopticum w Lublinie. Swoją pierwszą rolę telewizyjną odegrała mając zaledwie 17 lat, wystąpiła wówczas w serialu "Klan", gdzie wcieliła się w rolę pacjentki oddziału ginekologicznego. Później udało jej się zagrać w "Samym życiu", co okazało się przepustką do zdobycia pracy w serialu "M jak miłość".

Obara dostała angaż w kultowym serialu TVP w 2004 r. Wtedy też ukończyła studia w łódzkiej szkole filmowej. Utalentowana aktorka z miejsca stała się ulubienicą widzów. Grała też w teatrze. Warto nadmienić, że udało jej się wówczas zdobyć kilka nagród na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Niestety w 2007 r., będąc pod wpływem alkoholu, Obara spowodowała wypadek samochodowy, co mocno odbiło się na jej karierze.

Nie potrafię tego wytłumaczyć. Prawo jazdy mam od 10 lat. Zawsze dobrze jeździłam samochodem, wśród znajomych uchodziłam za przeciwniczkę prowadzenia nawet po małym piwie. Dlatego dziś tak trudno wytłumaczyć mi nawet przed samą sobą, dlaczego wsiadłam do samochodu - mówiła w wywiadzie dla "Vivy!" w 2007 r.

Po tym, jak opuściła izbę wytrzeźwień, stanęła przed sądem 24-godzinnym, który skazał ją na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pół roku. Monika została również ukarana grzywną w wysokości 2 tysięcy złotych i pozbawiono ją prawa jazdy na 6 lat.

Czym zajmuje się dziś Monika Obara?

Jak się później okazało, wyrok sądu nie był jedynym problemem Moniki. Tuż po tym, jak media obiegła informacja o jej wypadku, aktorka pożegnała się z pracą w "M jak miłość" oraz wypadła z show-biznesu. Kiedy jej kariera wisiała na włosku, to pomocną dłoń wyciągnęło do niej środowisko teatralne. Finalnie Obara nie przestała pracować jako aktorka. Udało jej się dostać pracę na scenie Teatru Studio w Warszawie, a także w serialach "Hotel 52" i "Na Wspólnej". Prawdziwym przełomem w jej karierze okazała się rola w polskiej wersji "The Office".

Monice nie tylko udało się uratować karierę, ale także może pochwalić się szczęśliwym życiem osobistym. W 2022 roku urodziła się jej pierwsza córka.

17 kwietnia 2022 roku na świat przyszła moja największa miłość. Pięknego życia, kochana córeczko - napisała Monika na Facebooku.

Zobaczcie, jak dziś wygląda Elka z "M jak miłość".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(0)