Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ignacy Węgrzyn
Ignacy Węgrzyn
|

Laura Breszka sprząta stoliki w restauracji. "Muszę sobie dorabiać"

1
Podziel się:

Laura Breszka "sprzątająca" w restauracji wywołała spore poruszenie w sieci. Aktorka nie kryła, że musi sobie "dorabiać" ponieważ nie może liczyć na takie wynagrodzenie, jak otrzymują jej koledzy po fachu z innych krajów.

Laura Breszka sprząta stoliki w restauracji. "Muszę sobie dorabiać"
Laura Breszka "dorabia" sprzątając stoliki w restauracji (AKPA, Instagram)

Laura Breszka zadebiutowała na dużym ekranie, jeszcze jako studenta Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Wówczas pojawiła się w filmie "Nie ten człowiek". Największą popularność zyskała jednak za sprawą ról w polskich serialach takich jak "Julia", "Singielka", "Wataha" czy "Przyjaciółki".

Chociaż aktorka raczej nie powinna narzekać na brak propozycji ról serialowych czy też filmowych, to ostatnio opublikowała w swoich mediach społecznościowych dość zaskakujący filmik z restauracji, w którym wyznała, że podobnie jak część jej znajomych po fachu musi sobie "dorabiać".

Laura Breszka "dorabia" sprzątając stoliki w restauracji

Na wspominanym nagraniu Breszka sprząta brudne naczynia z restauracyjnego stolika, tłumacząc, że właśnie obsługiwała właścicieli platform streamingowych. 36-letnia aktorka w opublikowanym materiale nie ukrywała, że zarobki polskich twórców nie są porównywalne do tych, które panują w innych państwach Unii Europejskiej, dlatego udziela się w roli kelnerki.

Obsługiwałam właścicieli platform streamingowych. Jedli na mój koszt. Zarabiają 2,6 mld rocznie. 40 mln za tantiemy z internetu należy się nam, twórcom. Nie dostajemy nic. Trudno, mam nadzieję, że im smakowało. A ja muszę dorabiać, bo nie mam tantiem, jak wszyscy inni filmowcy z krajów Unii Europejskiej. Idę oddać talerze koledze operatorowi, który pracuje na zmywaku — wyznała na opublikowanym filmie.

Laura Breszka wspiera protestujących filmowców

Mogło się wydawać, że aktorka podjęła się nowej pracy, jednak nic bardziej mylnego. Performance z jej wymownym komentarzem jest wyrazem poparcia dla trwających obecnie protestów polskich filmowców. Breszka opublikowanym filmem dołączyła do twórców walczących o przywrócenie zapisu o tantiemach z popularnych platform streamingowych w ustawie o prawie autorskim.

Jesteśmy ostatnim krajem UE, w którym platformy nie muszą wypłacać tantiem ze streamingu (VOD) Walczymy o przywrócenie zapisu w o tantiemach z Internetu w ustawie o prawie autorskim — podpisała filmik.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(1)
EEE
2 miesiące temu
PORZĄDNA KOBIETA PRACOWITA I NIE PUSZCZA SIĘ JAK WIĘKSZOŚĆ
Najnowsze komentarze (1)
EEE
2 miesiące temu
PORZĄDNA KOBIETA PRACOWITA I NIE PUSZCZA SIĘ JAK WIĘKSZOŚĆ