Trwa ładowanie...
Przejdź na
Tiga
Tiga
|

Łągwa o początkach znajomości z Wiśniewskim. "Stwierdziłem, że muszę go uratować"

0
Podziel się:

Ich Troje to zespół, który na stałe wpisał się w kanon polskiej muzyki. Ich przeboje są znane i śpiewane przez Polaków niezależnie od wieku, a ich złote lata przypadają na początek nowego tysiąclecia. W rozmowie z portalem Onet Jacek Łągwa, jeden z założycieli i główny kompozytor grupy, podzielił się historią powstania zespołu oraz pikantnymi szczegółami dotyczącymi lidera, Michała Wiśniewskiego.

Łągwa o początkach znajomości z Wiśniewskim. "Stwierdziłem, że muszę go uratować"
Jacek Łągwa, Michał Wiśniewski (AKPA)

Historia Ich Troje, zespołu uznawanego za jedną z ikon polskiej sceny muzycznej, obfituje w pasjonujące anegdoty. Początki tej legendarnej grupy otacza aura tajemniczości, a kluczowe wydarzenia, które zainicjowały jej powstanie, do dziś budzą zainteresowanie. W centrum tych opowieści znajduje się Jacek Łągwa, który niedawno zdecydował się w rozmowie z Onetem ujawnić zaskakujące fakty na temat Michała Wiśniewskiego, charakterystycznego wokalisty zespołu.

Jacek Łągwa o pierwszym spotkaniu z Wiśniewskim

Przed pierwszym spotkaniem z Michałem Wiśniewskim, Jacek Łągwa usłyszał od przyjaciela, że Wiśniewski może wydawać się osobą nietypową. Jednakże, zdecydował się na współpracę. Po pierwszym spotkaniu z Michałem, Łągwa szybko zorientował się, że rzeczywistość jest inna niż przypuszczał. Zauważył w Wiśniewskim niewykorzystany talent i zdecydował, że warto mu zaufać.

Szybko zrozumiałem, że wszyscy chcą go zrobić w balona i orżnąć na kasę. Był świeży i kompletnie nieświadomy. Stwierdziłem, że muszę go uratować - powiedział.

Kulisy powstania Ich Troje

Założenie Ich Troje nie było dziełem przypadku, ale wynikiem wspólnych przemyśleń i marzeń o muzyce. Kluczowym momentem okazało się przekonanie Wiśniewskiego do porzucenia planów stworzenia musicalu na rzecz otwarcia klubu karaoke, co później przekształciło się w pomysł założenia zespołu. To wtedy narodziła się wizja, która miała odmienić polską scenę muzyczną.

Debiutancki album Ich Troje spotkał się z pozytywnym odbiorem, ale prawdziwy przełom przyszedł w 2001 roku, kiedy zespół z piosenką "Powiedz" podbił serca widzów na festiwalu w Opolu. Od tego momentu Ich Troje stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych zespołów w Polsce. Mimo że ich szczyt popularności ma już za sobą, nadal cieszą się zainteresowaniem, koncertując i tworząc nową muzykę, co potwierdza ich niegasnącą pasję i zaangażowanie w muzykę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(0)