Trwa ładowanie...
Przejdź na
Primavera
Primavera
|
aktualizacja

Kim są córki Elżbiety Witek? Jedna z nich zasłynęła wpisem w sieci

1
Podziel się:

Elżbieta Witek pełniła funkcję marszałka Sejmu od 2019 roku. Jej kadencja zakończyła się wraz ze zmianą rządu, kiedy to na stanowisku drugiej osoby w państwie zastąpił ją Szymon Hołownia. Mimo że posłanka Prawa i Sprawiedliwości jest często obecna w mediach, szczegóły z jej życia prywatnego są trudne do znalezienia. Wiadomo jednak, że jest matką dwóch córek.

Kim są córki Elżbiety Witek? Jedna z nich zasłynęła wpisem w sieci
Elżbieta Witek (East News)

Elżbieta Witek pochodzi z Dolnego Śląska. W 1980 roku ukończyła studia na kierunku historia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. W tym samym roku wzięła ślub z niejakim Stanisławem. Po kilku latach małżeństwa na świat przyszły ich dwie córki.

Przez ponad dwie dekady Elżbieta Witek pracowała jako nauczycielka. Była również dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze. Jej córki podążyły za nią, wybierając zawody związane z edukacją.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chcieli rozmawiać z Jourovą. Przypomniał im dawne słowa o Unii

Kim są córki Elżbiety Witek?

Elżbieta Witek jest mamą Marty oraz Gabrieli. Pierwsza z pań, urodzona w 1988 roku, zdecydowała się na karierę nauczycielki wychowania fizycznego. Druga, urodzona dwa lata później, wybrała pracę z najmłodszymi - jako przedszkolanka. Mimo pochodzenia z rodziny o silnych korzeniach politycznych, obie zdecydowały się na zawody skupione na pracy z ludźmi.

W 2020 roku, kiedy pandemia COVID-19 uderzyła z pełną siłą, wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji finansowej i zawodowej. Marta Witek, dotknięta skutkami lockdownu, zdecydowała się na nietypowy krok i założyła zbiórkę pieniędzy, której celem było wsparcie jej centrum edukacyjnego.

W zasadzie z dnia na dzień straciliśmy możliwość bezpośredniego kontaktu z wami, a ja musiałam na czas epidemii zamknąć swoje centrum. Wiąże się to, niestety, z brakiem pracy. Przynajmniej tej bezpośredniej. (...) Zebrane pieniążki pomogą nam przetrwać ten trudny czas, ale także, dzięki nim, będziemy mogli rozwijać siebie poprzez szkolenia i warsztaty. (...) Ale przede wszystkim da nam to szansę, byśmy po epidemii mieli dokąd wspólnie wrócić - napisała córka Witek w opisie zbiórki.

Do opisu zbiórki kobieta dodała zdjęcie z mamą. Widać było podobieństwo.

Elżbieta Witek - kariera posłanki po przegranej PiS w wyborach w 2023 roku

Obecnie Elżbieta Witek jest często wspominana w kontekście jej niedawnego przesłuchania przez komisję śledczą zajmującą się sprawą organizacji wyborów prezydenckich poprzez głosowanie korespondencyjne. Ekspert ocenił zachowanie posłanki i wyciągnął wnioski z jej gestykulacji.

Mowa ciała pani marszałek została dopasowana przez nią silnymi gestami do demonstracji członkom komisji, jak również widzom, założonych emocji. Zależało jej na okazaniu lekceważenia i znudzenia. Ciągłe opieranie ciała na dłoniach to demonstracja - pokazanie, że traci czas. Wielokrotnie sygnalizowała to wprost - werbalnie - komentował Maurycy Seweryn Plotkowi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(1)
Anna
2 miesiące temu
Super kobieta
Najnowsze komentarze (1)
Anna
2 miesiące temu
Super kobieta