Trwa ładowanie...
Przejdź na
Joanita
|

Świat przypomniał sobie o nich, bo wzięły ślub. Jak słynne bliźniaczki prowadzą samochód, jedzą i uprawiają seks?

1
Podziel się:

Abby i Brittany Hensel były bohaterkami wielu programów telewizyjnych. W wywiadzie udzielonym w 2006 roku stacji Discovery Chanel wyznały, że chcą w przyszłości chodzić na randki i mieć męża. Ostatnio wyszło na jaw, że poślubiły weterana wojskowego w 2021 roku. Jak bliźniaczki radzą sobie na co dzień ze zwykłymi czynnościami?

Świat przypomniał sobie o nich, bo wzięły ślub. Jak słynne bliźniaczki prowadzą samochód, jedzą i uprawiają seks?
Jak słynne bliźniaczki prowadzą auto, jedzą i uprawiają seks? (YouTube, @OMG Stories)

Jako nastolatki siostry Hensel wystąpiły we własnym reality show zrealizowanym na potrzeby telewizji TLC. Widzowie mogli obserwować przeprowadzkę dziewczyn i ich zmagania w szkole. Serial miał tylko jeden sezon, ale zdążył pobić rekordy popularności.

Najbardziej znane w Ameryce bliźniaczki syjamskie, ponownie znalazły się w centrum uwagi mediów po tym, jak ujawniono, że niespełna trzy lata temu stanęły na ślubnym kobiercu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nie zgadniecie, kto zarządza budżetem Dagmary Kaźmierskiej! "A co to milion? Milion to żaden pieniądz"

To wzbudziło ciekawość internautów co do ich sposobu radzenia sobie z codziennymi, w tym intymnymi czynnościami. Abby i Brittany pochodzące z Minnesoty, są jednymi z niewielu na świecie bliźniaczek dwugłowych, posiadających dwa serca, ale współdzielących jedno ciało od pasa w dół.

Mimo że Brittany nie odczuwa nic po prawej stronie, a Abby po lewej, ich koordynacja ruchowa jest tak zgrana, jakby sterowała nimi jedna osoba. Dzięki temu mogą wykonywać wiele czynności, jak osoby niespojone, w tym prowadzenie samochodu czy gotowanie. Przy takich zadaniach jak odpisywanie na e-maile, działają jak jedność, przewidując swoje potrzeby bez większej komunikacji werbalnej. Co więcej, zdały egzamin na prawo jazdy od razu po ukończeniu 16 lat, co świadczy o ich wyjątkowej zdolności do współpracy.

Co z jazdą samochodem? Abby i Brittany radzą sobie nieźle za kółkiem

Gdy bliźniaczki Hensel przystępowały do egzaminu na prawo jazdy, ich matka, Patty, zastanawiała się nad pewnym dylematem. Wyraziła swoje obawy, mówiąc: Nie jestem pewna, jak by to wyglądało, gdyby je zatrzymano za jazdę z nadmierną prędkością. Czy obie otrzymałyby mandat, czy tylko Abby, która odpowiada za pedał gazu?

Ich niezwykła zdolność do koordynacji wzbudzała zdumienie nie tylko w kontekście jazdy samochodem. Lekarze również byli pod wrażeniem ich synchronizacji, szczególnie podczas gry na pianinie - Abby obsługiwała klawisze prawą ręką, a Brittany lewą.

W dorosłym życiu, bliźniaczki nie ograniczają się tylko do muzyki. Z zapałem angażują się w różnorodne aktywności sportowe, w tym kręgle, siatkówkę, jazdę na rowerze oraz pływanie, demonstrując, że wspólnie mogą pokonać wszelkie przeszkody i ograniczenia.

Jak wygląda kwestia jedzenia?

W kwestii posiłków, bliźniaczki Hensel często wybierają oddzielne dania, chociaż dla wygody czasami decydują się na wspólne jedzenie, na przykład obie mogą podzielić się kanapką, z której każda z nich bierze kęs.

Mimo że mają one dwa odrębne układy trawienne, w tym dwa przełyki i żołądki, to jednak dzielą między sobą niektóre organy, jak jelito grube, jelito cienkie, pęcherz moczowy i układ wydalniczy.

Fakt, że bliźniaczki połączone w tak niezwykły sposób jak one osiągnęły dorosłość w dobrej kondycji zdrowotnej, jest właściwie cudem. Mimo potencjalnych wyzwań, Abby i Brittany wykazują brak poważnych problemów zdrowotnych, takich jak wady serca czy dysfunkcje narządów.

Jak obie radzą sobie z intymnością?

Można przypuszczać, że bliźnięta jednojajowe, tak jak każdy inny człowiek, mogą doświadczać pragnień seksualnych, choć nie zawsze jest to regułą.

Przykładem są Lupita i Carmen Andrade, 23-letnie bliźniaczki połączone z Meksyku, obecnie mieszkające w Connecticut, USA, które mają podobną fizjologię do Abby i Brittany. Carmen jest w związku z Danielem, podczas gdy Lupita identyfikuje się jako osoba aseksualna, nie odczuwając pociągu seksualnego. Mimo związku Carmen i Daniela, ich relacja jest opisywana bardziej jako głęboka przyjaźń niż typowa intymność pary.

Historia Chang i Eng Bunkera, słynnych bliźniąt syjamskich z Tajlandii, którzy byli połączeni jedynie fragmentem wątroby i skóry, pokazuje, że posiadali oni oddzielne genitalia i obaj zawarli małżeństwa. Chang miał dziesięcioro dzieci, a Eng dwanaście, co sugeruje, że obaj prowadzili aktywne życie seksualne. Ludzie spekulowali, jak bliźnięta radziły sobie z intymnością, gdy jeden z braci był zaangażowany romantycznie, próbując zapewnić sobie jak najwięcej prywatności.

W przypadku Abby i Brittany, które dzielą ciało od pasa w dół, sytuacja jest bardziej skomplikowana ze względu na ich unikalną fizjologię. Ta kwestia pozostaje delikatną i prywatną częścią ich życia, o której nie udzielają wielu informacji publicznie.

Jak zauważyła Alice Dreger, profesor klinicznych nauk medycznych i bioetyki na Northwestern University's Feinberg School of Medicine, ze względu na współdzielone genitalia, obie siostry odczuwałyby intymny dotyk.

Spekulacje na temat ich doświadczeń seksualnych, w tym możliwość jednoczesnego osiągnięcia orgazmu, pozostają otwarte, z uwagi na specyficzną fizjologię bliźniaczek.

Co więcej, profesor zastanawiała się nad złożonością takich doświadczeń jak pocałunek, sugerując, że mogą one wywoływać różne reakcje emocjonalne u każdej z sióstr. Z jednej strony, mogłyby one dzielić się radością, z drugiej - jedna z bliźniaczek mogłaby czuć się pominięta.

Dreger przypuszczała także, że bliźniaczki jednojajowe mogą być mniej aktywne seksualnie niż przeciętni ludzie, nie tylko z powodu wyzwań w znalezieniu partnera, ale i z możliwej mniejszej potrzeby posiadania romantycznych relacji.

Wielu złączonych bliźniaków opisuje swoją relację jako niezwykle bliską, co może zaspokajać ich potrzeby emocjonalne na poziomie, który dla innych osiągany jest w związkach romantycznych.

Kwestia, która wzbudza zainteresowanie dotyczy tego, czy Abby i Brittany Hensel zdecydują się na macierzyństwo. Z uwagi na to, że dzielą one między sobą jeden aparat rozrodczy, decyzja o posiadaniu dzieci wymagałaby od nich wspólnej zgody i koordynacji. Medycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogły zostać matkami. W przeszłości wyrażały one chęć założenia rodziny, co sugeruje, że temat ten jest dla nich ważny.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(1)
Kasia
3 tyg. temu
Dziewczyny mają prawo być szczęśliwe, oby tylko facet był wobec nich uczciwy i wierny🐣
Najnowsze komentarze (1)
Kasia
3 tyg. temu
Dziewczyny mają prawo być szczęśliwe, oby tylko facet był wobec nich uczciwy i wierny🐣