Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ignacy Węgrzyn
Ignacy Węgrzyn
|

Beata Szydło ujawniła wysokość swojej emerytury. Wkrótce będzie miała aż dwa przelewy od ZUS-y. Kwoty robią wrażenie

234
Podziel się:

Beata Szydło może liczyć na solidne świadczenie emerytalne. To jednak nie wszystko. Już wkrótce była szefowa rządu będzie pobierała nie jedną, a aż dwie emerytury. Wszystko przez to, że w 2019 roku dołączyła do Parlamentu Europejskiego. Wysokości świadczenia zapewne pozazdrości jej nie jeden senior.

Beata Szydło ujawniła wysokość swojej emerytury. Wkrótce będzie miała aż dwa przelewy od ZUS-y. Kwoty robią wrażenie
Emerytura Beaty Szydło (Getty Images)

Temat emerytur znanych osób od lat budzi sporo kontrowersji, szczególnie że w mediach co chwilę pojawiają się doniesienia o kolejnych gwiazdach, które żyły w luksusach, a dziś lamentują nad wysokością otrzymywanych świadczeń. O swoich głodowych emeryturach opowiadali m.in. Marek Piekarczyk czy Maryla Rodowicz. W przeciwieństwie do artystów, politycy nie mają powodów do większego narzekania.

Swego czasu dość głośno było o wysokości świadczenia emerytalnego m.in. Jarosława Kaczyńskiego czy potrójnej emeryturze Donalda Tuska. Trzeba przyznać, że kwoty, które z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych spływają na ich konta, dla wielu artystów pozostają wyłącznie w sferze marzeń. W gronie szczęśliwców, którzy już nie muszą martwić się o finansowanie swojej przyszłości, jest również Beata Szydło.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rutkowski mówi, ile trzeba zarabiać, by godnie żyć. Padła konkretna kwota. Wiemy, ile ma domów i gdzie planuje kupić mieszkanie

Emerytura Beaty Szydło

Wiek emerytalny dla kobiet w Polsce wynosi obecnie 60 lat. Była premier osiągnęła go 15 kwietnia ubiegłego roku. Chociaż w programie "Fakt Live" Beata Szydło przyznała, że pobiera już emeryturę, to nie zdradziła wysokości swoich świadczeń. Ujawniła to dopiero w oświadczeniu majątkowym za 2023 rok. To właśnie tam można znaleźć informacja, że wypłata z ZUS-u wyniosła 22 tys. 796 zł i 96 gr. Nie wiadomo jednak jak długi był okres, w którym była szefowa rządu pobierała świadczenie.

Świadczenie emerytalne z ZUS-u, to jednak nie wszystko, ponieważ Beata Szydło po zakończonej kadencji w europarlamencie nabędzie prawo do emerytury europejskiej, którą będzie wypłacać jej Parlament Europejski. Była premier będzie musiała jeszcze poczekać dwa lata, ponieważ takie świadczenie wypłacane jest po osiągnięciu 63 lat. Wysokość świadczenia wynagradza jednak czas oczekiwania, ponieważ była szefowa rządu będzie mogła liczyć na przelewy wynoszące ok. 16 tys. zł brutto miesięcznie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(234)
ubogi emeryt
3 tyg. temu
pytam !!! ZA CO???? odpowiadam ZA NIE ROBIENIE, A WOŻENIE SIĘ NA MOIM PODATKU EMERYTA!!!
Emeryt
3 tyg. temu
Gdzie poprzednie komentarze bo były nie przychylne dla pani premier bo jej się wszystko należy
koleś szydło ...
3 tyg. temu
i dziwicie się cenom paliwa za obajtka??? pociotki PIS kosztują a do tego znikł lotos i ok .1,6 mld .... a wy płacicie, płacicie ...i jeszcze go wybieracie w nagrodę do brukkseli ... bedzie reprezentowl rzeszów???
Gązo
3 tyg. temu
a czepiała się Tuska , on przynajmniej pracował na swoją emeryturę, a jej"to się jej poprostu należało"
echo
3 tyg. temu
Wszyscy wiedzą, tylko dziennikarz nie, że Szydło przeszła na emeryturę 1 07 223 r więc dostała 23000 emerytury za pół roku czyli miesięcznie ok 3800 zł brutto
Najnowsze komentarze (234)
Klasyk
3 tyg. temu
po prostu się należało...
Tolek
3 tyg. temu
Do Tuska, jeszcze daleko. Co prawda Tusk powiózł dzisiaj jedzenie dla biednych uciekinierów z Białorusi... to może za swoje kupuje
Ola
3 tyg. temu
Unia blee ,ale kasa z niej cacy
vvv
3 tyg. temu
a ile chirurg po robocie w nocy na dyżurach całe zawodowe życie???
sama powiedzi...
3 tyg. temu
jej się te pieniądze po prostu należą
Murarz
3 tyg. temu
Po prostu jej się należy za ciężką pracę. Nie tak jak suweren, który nic nie robi
X55
3 tyg. temu
co sie z tym krajem stalo oborowe zarabiaja krocie zlodzieje w najwyzszych wladzach reprezentuja nas nazisci z konfederacji zenada wstyd
Spokojny
3 tyg. temu
Dajcie babie spokój, zobaczcie jak ona wygląda, który z was chciał by mieć ją w łóżku, a jej przystojniak mąż, to już paskudniejszego we wsi ze świecą nie znajdziesz. niech ma te pieniądze, mi ich nie żal.
ocho...
3 tyg. temu
Unia ... beee, ale kasa.... cacy!!!!!! Hipokrytka.
starsza...
3 tyg. temu
TO JEST NIEMORALNE!!! Ale im się należy. Górniku, hutniku... ona tak ciężko pracowała....
zniesmaczony
3 tyg. temu
Wyprowadzać flagę unijną i startować do Europarlamentu....by kasa była? jak to ocenić Hipokryzja.?
no cóż
3 tyg. temu
za co???? nasuwa się pytanie. za kłamstwa za judzenie
ślimon
3 tyg. temu
kim jest ten facet?
eska
3 tyg. temu
Donald ma 30 tyss. zł emerrytury!! To dopiero skandal!
...
Następna strona