Od kilku tygodni trwa gorąca dyskusja na temat zmian wprowadzanych przez nowy rząd w państwowych mediach. Obecny minister kultury, Bartłomiej Sienkiewicz, tłumaczy, że musiał podjąć stanowcze decyzje, aby "zatamować potok podłości" płynący z TVP. Tymczasem PiS nie zgadza się z działaniami podjętymi przez Sienkiewicza i nazywa je "mikrozamachem stanu".
Nikt nigdy w przyszłości nie może godzić się w Polsce na podobny stan etycznej degeneracji i bezprawia, jakim stały się media publiczne. Zaciekłość, z jaką PiS walczy o swoją propagandową machinę (...) pokazuje, jak bardzo nie potrafi pogodzić się z utratą władzy - mówił Sienkiewicz podczas sejmowej debaty.
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o wotum nieufności wobec ministra Bartłomieja Sienkiewicza. W środę w Sejmie odbyło się głosowanie w tej sprawie. Większością 241 głosów Sejm odrzucił wniosek, a tym samym minister zachował swoje stanowisko.
Oświadczenie majątkowe ministra Sienkiewicza
Przy tej okazji warto zapoznać się z oświadczeniem majątkowym, jakie szef MKiDN złożył w listopadzie 2023 roku. Wynika z niego, że uposażenie poselskie Sienkiewicza wyniosło 149 637, 03 złotych, a dieta parlamentarna 45 359, 28 złotych.
Bartłomiej Sienkiewicz zarobił także 7470 złotych z tytułu praw autorskich. Oprócz tego minister zadeklarował w oświadczeniu, że posiada własność w postaci mieszkania o powierzchni 80 metrów kwadratowych i wartości około 900 tysięcy złotych.
Polityk ujawnił też swoje oszczędności, które zgromadził w różnych walutach. W rubryce "zasoby pieniężne" widnieją kwoty: 10119 dolarów, 20526 euro i 28996 złotych, co łącznie po przeliczeniu daje około 160 tysięcy złotych. Sienkiewicz wpisał też do oświadczenia samochód Alfa Romeo Gulietta z 2011 roku.
Z oświadczenia wynika ponadto, że minister nie posiada papierów wartościowych, akcji ani udziałów w spółkach. Nie ma też innych nieruchomości poza mieszkaniem. Nie spłaca również kredytów ani pożyczek powyżej 10 tysięcy złotych.