Trwa ładowanie...
Przejdź na
oprac. Tiga
|
aktualizacja

57-letnia modelka odmawia retuszu. "Pokazuję, jak wyglądają kobiety w tym wieku"

72
Podziel się:

Paulina Porizkova, rozpoznawalna twarz świata mody, ostatnio wywołała niemałe poruszenie, podnosząc temat korzystania z nowoczesnych metod medycyny estetycznej przez kobiety. Stanowczo zapewnia, że osobiście nigdy nie poddawała się takim zabiegom, aby zmienić swój wygląd.

57-letnia modelka odmawia retuszu. "Pokazuję, jak wyglądają kobiety w tym wieku"
Modelka pokazuje, jak wygląda bez filtrów (Instagram)

Jako część elitarnej grupy supermodelek, które zyskały rozgłos w końcówce lat 80. i na początku 90., ta Czeszka regularnie pojawiała się na okładkach prestiżowych magazynów, dzieląc światło reflektorów z ikonami tamtych lat, na przykład z Christy Turlington czy Cindy Crawford. Mimo że jej kariera w modelingu już dawno minęła, nadal aktywnie uczestniczy w życiu publicznym, korzystając z Instagrama, by dzielić się swoimi przemyśleniami na temat ewolucji standardów piękna i procesu starzenia się kobiet.

57-letnia modelka pokazała, jak naprawdę wygląda

Niedawno Porizkova skierowała uwagę na rosnącą popularność zabiegów estetycznych i ich wpływ na percepcję dojrzałych kobiet w społeczeństwie. Wyraża zdumienie i krytykuje tendencję do postrzegania zmarszczek jako defektu, który wymaga natychmiastowej korekty. Wbrew powszechnym oczekiwaniom, podkreśla, że uważa je za symbol nowego rozdziału w życiu, który może być równie, a nawet bardziej atrakcyjny niż poprzednie etapy.

Podkreśla, że mimo dostępności środków pozwalających jej wyglądać na wiecznie młodą, wybiera świadomie akceptację swojego naturalnego procesu starzenia, traktując dojrzały wygląd jako inną, rzadko docenianą formę piękna. Porównuje to do przemiany lata w pełnię barw jesieni, zachęcając do celebracji każdej zmiany i wzajemnego wsparcia między kobietami.

Była modelka jest przeciwna medycynie estetycznej

Pod swoimi zdjęciami na Instagramie Porizkova podkreśla, że nie używa filtrów, nie korzysta z chirurgii plastycznej ani z zabiegów medycyny estetycznej. Jednak niektóre z jej obserwatorek zarzucają jej, że przez to stawia się w pozycji lepszej niż osoby decydujące się na takie metody zmiany swojego wyglądu. Modelka odpiera te zarzuty, tłumacząc, że jej celem jest bycie przykładem i pokazanie, jak rzeczywiście wygląda kobieta w wieku 57 lat, która nie poddawała się ingerencjom estetycznym.

Wyraża pragnienie, aby widzieć więcej naturalnie starzejących się kobiet w przestrzeni publicznej, co pomogłoby lepiej zrozumieć, jak zazwyczaj wygląda się w tym wieku. W obliczu współczesnej obsesji na punkcie "sztucznego piękna", Porizkova zauważa, że często trudno jest odróżnić prawdziwe oblicza od tych zmodyfikowanych. Podkreśla, że nie ma nic przeciwko temu, aby kobiety decydowały o swoim wyglądzie, i uważa, że jeśli to sprawia, że czują się lepiej, to jest to dla nich dobre rozwiązanie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(72)
SOA
2 miesiące temu
Bije na głowę połowę trzydziestolatek nawet , można jednak wyglądać :]
Olo
2 miesiące temu
Super dziewczyna a każdy z krytyków niech zerknie w lustro
Andrej
2 miesiące temu
klasa
Gocha
2 miesiące temu
Śliczna kobieta, czasu się nie zatrzyma ale godność można zachować
Gosia
2 miesiące temu
To jest piękna kobieta ze wspaniałymi genami, ale nie wolno zapominać, że jest to kobieta bardzo bogata, którą stać na nieinwazyjne zabiegi, doskonałe pożywienie, fizjoterapię, masaże, podróże, etc. Byłam kiedyś w mniej niż skromnym sanatorium z ograniczonymi do minimum zabiegami i wróciłam stamtąd tak, jakby ktoś mi ściągnął z pleców minimum 15 lat. A więc - nie do końca - tak jak ta pani, każda z nas może wyglądać.
Najnowsze komentarze (72)
ostatni najgo...
2 miesiące temu
Patrzcie młode panny, i dbajcie o siebie, żeby tak wyglądać przed sześćdziesiątką. Takie zdjęcie, to mile rozpoczęty dzień.
Gordon
2 miesiące temu
Bo do tego trzeba po prostu dorosnąć
niestety
2 miesiące temu
Albo kłamie, albo żyła na stacji kosmicznej lub na w domu od kosmitów urządzenie antygrawitacyjne. Fizyki nie oszukasz, ciało wystawione na oddziaływanie grawitacji Ziemi przez prawie 60 lat nie może tak wyglądać.
ale ale
2 miesiące temu
Dlaczego kasujecie komentarze??? Przecież ona miała zabiegi i to nie tylko na twarzy, dlaczego prawda wam przeszkadza????
hahahahaha
2 miesiące temu
To jest niesamowite jak ludzie są naiwni! Naprawdę wierzycie że ona nie miała żadnych zabiegów na twarzy i na ciele?
heh
2 miesiące temu
Oczywiście że kłamie. Wyraźnie widać ślady po zabiegach na twarzy!
Marrek
2 miesiące temu
Pani pokazuje jak wyglądają super fit, ładne, zgrabne kobiety w jej wieku. Nie ma się czego wstydzić
edo
2 miesiące temu
Ja mam 65 lat i wyglądam lepiej . (facet)
Jajacek.
2 miesiące temu
Można? Można.
Młody
2 miesiące temu
Cudowna przepiękna seksowna boska
Astalavista
2 miesiące temu
Tekst o Paulinie Porizkowej, a fotki Karoliny Prizkowej. Brawo
Jak dla mnie....
2 miesiące temu
Hmm...no fajnie,tyle że nie każda 57 latka tak wygląda 🤔
galain
2 miesiące temu
Wygląda na 65 lat.
Mlody24
2 miesiące temu
Super laska.... w moim wieku niektóre gorzej wygladaja
...
Następna strona